Gry komputerowe z roku na rok stają się co raz bardziej popularne. Szczególnie w zaistniałej sytuacji, gdzie zaleca się pozostanie w domu, dla wielu z Nas gry stanowią swoistą ucieczkę od rzeczywistości. Nie oszukujmy się  – rok 2019 nie był za ciekawy jeśli chodzi o rozwój w branży, ponieważ każdy, pomału szykuję się na debiut konsol dziewiątej generacji. Sprawdźmy zatem, co nas czeka w świecie gamingu w 2020 roku!

 

  1. PlayStation 5 i Xbox Series X

Nowe konsole to na pewno coś, na co czeka zarówno każdy zagorzały graczy, jak i developer, który będzie mógł jeszcze lepiej wykorzystać możliwości konsol, aby dostarczyć nam jeszcze lepsze wrażenia płynące z rozgrywki. Konsole bowiem zostaną wyposażone w szybkie dyski SSD, które znacząco mają skrócić czas ładowania. Warto również wspomnieć, że nie zabraknie wsparcia dla technologii Ray Tracing (śledzenie promieni, dzięki czemu grafika jest jeszcze bardziej fotorealistyczna).

 

  1. Masa gier AAA

Ghost of Tsushima, The Last of Us 2, Death Stranding na PC, Cyberpunk 2077, Dying Light 2 (choć nie znamy dokładnej daty premiery), czy chociażby Assassin’s Creed: Valhalla to tylko kilka tytułów, które zadebiutują w 2020 roku. Oczywiście są to same tytuły wysokobudżetowe, nie wspominając o tym, ile gier Indie (niezależnych) zadebiutuje w 2020 roku. Sami widzicie – rok 2020 to dla graczy istny raj, więc zalecamy już teraz zarezerwować sporo czasu, jeśli chcecie ograć każdy z wspomnianych wyżej tytułów.

 

  1. Powolne szykowanie na debiut Unreal Engine 5

Epic Games – firma, która wzbudza mieszane uczucia wśród graczy. Jedni uwielbiają jej rozdawanie gier za darmo (ostatnio gier wysokobudżetowych takich jak GTA V czy Civilization VI). Drudzy nienawidzą za tzw. Ekskluzywność niektórych gier przez jakiś czas (chociażby świetne Control). Mało kto natomiast, utożsamia Epic Games z popularnym wśród developerów silnikiem Unreal Engine. Firma niejednokrotnie zmieniała to, jak postrzegamy gry (chociażby fenomenalny Unreal Engine 3). Twórcy popularnego Fortnite chcą zawojować w branży ponownie i już w 2021 roku ma zadebiutować Unreal Engine 5 – silnik, który znacząco poprawi jakość grafiki dzięki technologii Nanite i Lumen.

Sami widzicie, że jest na co czekać w 2020 roku. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że wspomniane wyżej tytuły, jak i nowe konsole sprostają oczekiwaniom graczy, a rok 2020 przejdzie do historii w świecie gamingu.