W obecnych czasach wybór laptopa, który spełni nasze nawet największe wymagania nie powinien być problemem. Dodatkowo dysponując kwotą 3500 zł możemy przebierać w tym co dostępne w sklepach w zależności od tego co chcemy uzyskać: mobilność, moc czy wszechstronność. Zobacz co jesteś w stanie mieć już dziś mieszcząc się w wymienionym budżecie.

 

Jeżeli interesuje Cię mobilność i lekkość warto skupić się na sprzęcie od ASUS. Model Vivobook S14 posiada wszystkie cechy laptopa, który przystosowany jest do przenoszenia i pracy w wielu miejscach. Dzięki procesorowi Intel® Core ™ ósmej generacji jesteś w stanie podejmować się najbardziej wydajnej pracy, obróbce multimediów czy graniu. Jeżeli już o pracy mowa to pewnie pamiętasz o utrzymywaniu prawidłowej, zdrowej postawy przy biurku i  w tym przypadku to laptop bardzo Ci to ułatwi. Vivobook wykorzystuje system zawiasów ErgoLift. Urządzenie postawione jest pod odpowiednim kątem co zwiększa możliwości komfortowego ustawienia ekranu i też znacząco poprawia chłodzenie. A wszystko to możesz schować do swojej torby bądź plecaka i z czasem zapomnisz że nosisz przy sobie mobilne ultralekkie biuro. Inspiruj innych w pracy, kawiarni, poczekalni, właściwie gdzie tylko chcesz.

 

Teraz sprzęt od Lenovo czyli równie pomysłowy, wydajny i lekki IdeaPad C340. Co go charakteryzuje? Przede wszystkim moc baterii. Dzięki niemu możesz pracować przez cały dzień bez potrzeby ładowania i szukania wolnych gniazdek. No dobrze jednak co zrobić, gdy już bateria się rozładuje? Kiedy inni będą czekać na ponowne naładowanie się laptopa, Ty już możesz się ubierać i wychodzić. Dzięki Rapid Charge twoje urządzenie będzie w 80 procentach naładowane i to już w ciągu godziny. Jeżeli czujesz w sobie duszę artysty to tu IdeaPad ułatwi Ci spełnianie się. Postaw na kreatywne rysunki i notatki w formie szkiców bezpośrednio na ekranie dzięki wykorzystaniu pióra cyfrowego. Nie musisz też ograniczać się do rozkładania ekranu tak jak przyzwyczajają nas do tego inni producenci. Lenovo skonstruowało urządzenie tak abyś mógł pracować na nim w codziennych sytuacjach w trybie laptopa, przy prezentacjach w trybie namiotu oraz oglądając serial lub film w trybie podstawki.

 

Na sam koniec Dell 3500 z rodziny Latitude. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek pod kątem sprzętów używanych w firmach oraz w domach. Są to flagowe rozwiązania przystosowane do pracy w dynamicznych środowiskach biznesowych. Jeżeli chcesz podłączać się pod urządzenia peryferyjne to porty, w które wyposażony jest ten laptop bardzo to ułatwią. Dysponuje on portami RJ45, HDMI, USB 3.1 i USB Type-C ™ oraz VGA, które nie wymaga stosowania adaptera. Za znakomitą wydajność odpowiada procesor Intel® Core ™ ósmej generacji, który wyposażony jest w czterordzeniowy i5. Nieco cięższy od poprzedników Dell również może pochwalić się wydajną baterią. Wykończenie jest również tym co zasługuje na uwagę. Błyszczące krawędzie obudowy wyglądają elegancko i nowocześnie na każdym biurku.

 

Poniżej małe porównanie najważniejszych parametrów technicznych.

ASUS LENOVO DELL
VivoBook S14 IDEAPAD C340 LATITUDE 3500
Intel® Core™ i3-8145U AMD Ryzen 3 3200U Intel® Core™ i5-8265U
DDR4-SDRAM 8 GB DDR4-SDRAM 8 GB DDR4-SDRAM 8 GB
256 GB SSD 256 GB SSD 256 GB SSD
Intel® UHD Graphics 620 AMD Radeon Vega 3 Intel® UHD Graphics 620
Windows 10 Home Windows 10 Home Windows 10 Edu 64 bit
35,6 cm (14") 35,6 cm (14") 39,6 cm (15.6")
1,4 kg 1,65 kg 1,98 kg