Pierwsza Komunia to bardzo ważne święto w życiu każdego dziecka, któremu towarzyszą liczne emocje. Jest to okres, w którym wiara dziecka znacząco się rozwija, jednak nie możemy również zapomnieć o tym, że wiąże się ono z wręczaniem różnych prezentów. Jak co roku, wybór odpowiedniego prezentu przyprawia rodziców i krewnych o niemały ból głowy. Obecnie do pierwszej Komunii świętej przystępuje się w drugiej bądź trzeciej klasie szkoły podstawowej. Jest to idealny wiek, aby dziecko, zaczęło poznawać nowe technologie. Gwałtowny rozwój sprawił, że obecne ceny tabletów, laptopów i smartwatchy znacząco spadły. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla dziecka na pierwszą Komunię świętą, to trafiłeś pod właściwy adres.

Jaki prezent na Komunię 2020? – odpowiedni czas na nowe technologie

Postęp technologiczny sprawił, że z roku na rok, musimy się na nowo przystosować do panujących realiów na świecie, dlatego też ważne jest, aby dziecko dosyć wcześnie zaczęło korzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam technologia. Smartwatch, laptop, czy tablet, to idealne urządzenie, które może służyć zarówno do nauki, jak i rozrywki.

Laptop – przenośny komputer do nauki i grania w jednym

Laptop wbrew pozorom to doskonały prezent na pierwszą Komunię, który może służyć zarówno do nauki, jak i rozrywki, czy kontaktu ze znajomymi. Obecnie ceny laptopów spadły na tyle, że wydajnego laptopa kupimy już w cenie 1000 zł. Jeśli natomiast dysponujemy większym budżetem i zależy nam również na tym, aby zapewnić dziecku nową formę rozrywki, warto zainwestować w laptopa stricte gamingowego. Jeśli nie wiesz, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego laptopa, to z pewnością zainteresuję Cię ten artykuł (linkowanie wewnętrzne tutaj).

Tablet – idealnie urządzenie do pisania notatek i oglądania bajek

Obecnie telefon komórkowy to norma. Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej wykorzystać potencjał dziecka i rozwijać jego umiejętności (np. artystyczne), to nie ma lepszego prezentu, niż tablet. Tak, jak w przypadku laptopów, ceny nie są wygórowane, a obecnie stosowane rozwiązania, jak np. duży ekran, czy wydajne komponenty sprawiają, że praca na tablecie przebiega niewiarygodnie sprawnie.

Smartwatch – aktywny rozwój dziecka od najmłodszych lat

Smartwatch, to już nie tylko gadżet, z którego korzystają tylko i wyłącznie dorośli. To również dodatek, który wzbudza duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Jest to urządzenie, które nie tylko pozwala kontrolować aktywność dziecka (poprzez, chociażby wbudowany licznik kroków, czy stoper), ale również pozwala nam czuwać nad jego bezpieczeństwem, dzięki systemowi GPS. Obecne modele dla dzieci są zarówno wielofunkcyjne, jak i praktyczne. Do tego warto dodać, że smartwach dla dziecka jest niebywale lekki, co pozwala go użytkować przez całą dobę.

Mamy nadzieję, że artykuł rozwiał Ci nieco wątpliwości, na temat tego, jaki prezent wybrać dla dziecka na pierwszą Komunię. Druga lub trzecia klasa, to idealny wiek, aby dziecko zaczęło pomału wchodzić w świat nowych technologii. Warto pamiętać, że te urządzenia, należy jednak stosować z odpowiednim umiarem.