Kingston wprowadza do swojej oferty nowy dysk SSD DC1000M, dla centrów przetwarzania danych, który wykorzystuje układy pamięci flash 3D TLC NAND. Pozwalają one tej serii dysków SSD na uzyskanie prędkości odczytu do 3100 MB/s oraz prędkości zapisu do 2800 MB/s. Szybkość w połączeniu z imponującym rozmiarem do 7,68 TB oznacza, że ​​ten dysk może być fantastyczny pod względem zastosowania w centrach przetwarzania danych.

 

Seria dysków SSD DC1000M jest wbudowana w obudowę U.2 (2.5”), która jest zgodna z najnowszą generacją serwerów i macierzy o wymiarach 100,09 mm x 69,84 mm x 14,75 mm. Wymiary te, w połączeniu z wcześniej wspomnianą zgodnością, czynią ten dysk idealnym do użytku w centrach przetwarzania danych.Kolejną cechą, która sprawia, że ​​ten dysk SSD znajdzie swoje zastosowanie w centrach przetwarzania danych, to duża szybkość odczytu i zapisu przy jednoczesnym zachowaniu niewiarygodnie dużej pojemności. Te funkcje są bardzo poszukiwane przez centra danych, ponieważ możliwość szybszego dzielenia tych dysków między różne maszyny wirtualne lub serwery sprawia, że ​​z pozoru drogi dysk SSD, staję się znacznie tańszy.

 

Dyski te zawierają również szeroką gamę narzędzi SMART klasy korporacyjnej, które oferują m.in. statystyki użytkowania, pozostały czas eksploatacji dysku SSD, równoważenie zużycia oraz monitorowanie temperatury. Narzędzia te pozwalają administratorowi serwera łatwo uzyskać statystyki i ogólny stan dysku znacznie łatwiej i znacznie efektywniej.

 

Wersja 7,68 TB z serii DC1000M w trybie bezczynności zużywa zaledwie 5,74 W mocy, a przy maksymalnym odczycie ten dysk wymaga 6,63 W. W trybie maksymalnej prędkości zapisu dysk potrzebuje co najmniej 17,88 W mocy. Jest to niezbędna informacja dla administratorów serwerów, którzy mają napięty budżet w porównaniu do przeciętnych użytkowników komputerów.

 

Ta seria dysków SSD może działać zarówno w niskich temperaturach, wynoszących zaledwie 0° C, jak i wysokich, wynoszących aż 70°C. Jest to kolejna funkcja, z której korzystają centra danych w obudowie serwera, która ma wiele serwerów działających jednocześnie, a temperatura może być wyjątkowo wysoka w porównaniu do innych środowisk komputerowych.