Dziś skupimy się nad tematem naszych biurowych gryzoni – myszki komputerowe. Są już one wszędzie, nie brakuje gatunków udomowionych a jeszcze więcej jest tych co na stałe grasują w biurach. Wspomagają nas w codziennych w obowiązkach i to dzięki nim unikamy sytuacji używania touchpadów czy błądzenia strzałkami po ekranie co w obecnych czasach przypominałoby raczej średniowiecze w IT. Jakie modele warto wybrać? Co musi mieć myszka dostosowana do konkretnego stylu pracy? Poniżej przedstawimy Ci parę propozycji.

 

Absolutną podstawą jest mieć jakąkolwiek mysz przy swoim urządzeniu. Warto postawić na sprawdzone marki i przemyślany wybór nawet, gdy mówimy o podstawowej wersji myszki, która będzie niezawodna w biurze oraz w domu. Taką propozycją jest sprzęt od Logitech - model M170. Podstawowy a jednak wyjątkowy. Myszka jest bezprzewodowa – posiada zasięg nawet do 10 metrów także bezproblemowo możesz poruszać kursorem z kanapy co przyda się podczas seansów filmowo – serialowych. Zasilanie odbywa się przez baterię AA, która przez oszczędność energii urządzenia może działać nawet cały rok. Logitech sam się wyłączy jeżeli go akurat nie używasz, zmniejszając tym samym potrzeby wycieczek do sklepu lub podkradanie baterii z innych urządzeń. Szukanie sterowników - zmora i przykry obowiązek jeżeli chcemy poprawnie skonfigurować nowy sprzęt. Jednak z tą myszką nie będzie potrzeby na pobieranie dedykowanych softów, ponieważ wszystko utrzymane jest w technologii „plug & play” – podłącz urządzenie i działaj bez straty czasu. Jeżeli interesuje Cię podstawowy i niezawodny sprzęt warto rozważyć ten model.

 

Druga propozycja też od Logitech – model B220 SILENT. Tak jak poprzednik posiada ona zasięg pracy do 10 metrów. Żywotność jest zwiększona do 18 miesięcy przy takiej samym rozmiarze baterii,  jak wyżej – 1 sztuka baterii AA. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Przy nazwie sprzętu rzuca się w oczy  słowo „SILENT”. Dzięki temu sprzętowi możesz rozkoszować się dźwiękiem kompletnej ciszy. Mysz nie wydaje żadnych dźwięków podczas pracy. Z powodzeniem można proponować ten sprzęt bibliotekarzom, gdzie potrzebne są specjalne warunki pod względem decybeli. Cicha praca to nie tylko redukcja dźwięku klikania ale tyczy się to również kółka myszy, które w tym modelu dodatkowo porusza się bardzo płynnie. Pod spodem umocowane zostały specjalne stopki, które gwarantują brak hałasu przy przesuwaniu urządzenia bo blacie biurka. Cisza i komfort to styl Twojej pracy? Jeśli tak to śmiało kupuj!

 

Ostatni sprzęt … też Logitech 

Jednak teraz dedykowany raczej tym osobom, które cenią sobie funkcjonalność w stylu sterowania statkiem kosmicznym. Model MX Master 3 jest sprzętem zaprojektowanym i stworzonym dla programistów oraz artystów. Promowane jest jako jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego producenta. Rozwiązuje problemy związane z śledzeniem ruchu i precyzją. Trafisz nie tylko w każdą ikonkę ale również w konkretny piksel – czułość wynosi aż 4000 dpi. Brak podstawki w przypadku tego sprzętu to nie problem, ponieważ technologia śledzenia pozwala na pracę nawet na powierzchni szklanej. Czułość i precyzja to nie tylko ruch myszą ale też kółkiem, które umożliwia przewinąć nawet do 1000 wierszy w sekundę a przy tym nie tworzy zupełnie żadnego dźwięku. Ponadto sprzęt jest budową dostosowany do dłoni – bardziej proporcjonalna budowa to większa precyzja działania. Na pełnym naładowaniu akumulatorów jest w stanie wytrzymać do 70 dni jednak już po minucie „na kablu” zapewnisz sobie 3 godziny pracy. Dusza artysty i skupienie programisty podpowiada, że może być to sprzęt, którego szukasz.

LOGITECH LOGITECH LOGITECH
M170 B220 SILENT  MX MASTER 3
USB Typu-A USB Typu-A USB Typu-C
1000 Dpi 1000 Dpi 4000 Dpi
Zasięg: 10 m Zasięg: 10 m Zasięg: 10 m
Żywotność baterii: 12 miesięcy  Żywotność baterii: 18 miesięcy  Żywotność baterii: 2-3 miesięcy 
Waga:  70,5 g Waga: 75 g Waga: 141 g
Baterie: 1szt. AA Baterie: 1szt. AA Baterie: wbudowana bateria 
Liczba przycisków: 2 Liczba przycisków: 3 Liczba przycisków: 7
Liczba kółek: 1 Liczba kółek: 1 Liczba kółek: 2