Zastanawiasz się nad kupnem zarówno wydajnego, jak i lekkiego sprzętu mobilnego do pracy, czy rozrywki? Idealnym rozwiązaniem będzie zatem wybór jednego z naszych ultrabooków. Nie masz pojęcia, dlaczego te urządzenia ostatnimi czasy zyskują na popularności? Trafiłeś pod właściwy adres! Przedstawiamy główne cechy, które sprawiają, że ultrabooki idealnie nadają się do pracy, czy rozrywki z dowolnego miejsca na ziemi.

 

  1. Lekkość i wydajność w jednym

Pierwsza i prawdopodobnie najważniejsza cecha, która ma ogromny wpływ na komfort pracy w przypadku urządzeń mobilnych. W przypadku laptopów z reguły bywa tak, że niestety lekkość nie idzie w parze z wydajnością. Wiążę się to głównie z zastosowaniem masywnych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe i przede wszystkim wydajne funkcjonowanie laptopów. Ultrabook natomiast jest niesamowicie lekki, a przy tym praktycznie w ogóle nie traci na wydajności. Idealnie nadaję się do pracy z różnymi programami graficznymi, czy bazami danych, a i w przypadku ogrywania najróżniejszych tytułów, radzi sobie całkiem nieźle. Co prawda w najnowsze tytuły na najwyższych detalach raczej nie zagramy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ograć te ciut starsze, bo i w tym przypadku ultrabook radzi sobie świetnie. Dodajmy do tego 1.5 cm grubości i maks. 1.5 kg wagi, a dostajemy idealne połączenie lekkości i wydajności.

  1. Niebywale długi czas pracy na baterii oraz szybkość ładowania

Kolejna cecha, które czyni ultrabook idealnym urządzeniem mobilnym, to czas pracy na baterii. Standardem jest, że większość laptopów ma wbudowane potężne akumulatory, który sprawią, że możemy na spokojnie pracować przez kilkanaście godzin bez przerwy, nie martwiąc się o poziom baterii. W przypadku ultrabooków jest podobnie, a nawet lepiej ze względu na niebywale szybki czas ładowania. Wystarczy wspomnieć, że krótka przerwa (na kawę, lunch) wystarczy, aby naładować nasze urządzenie na tyle, aby popracować jeszcze przez kolejne kilka godzin.

  1. Wytrzymałość i atrakcyjny wygląd – czyli coś nawet dla najbardziej wybrednych

Dla wielu z Nas, istotnym czynnikiem, decydującym o zakupie danego modelu jest jego wysoka wytrzymałość lub niebywale atrakcyjny design, który od razu przyciąga Naszą uwagę. Solidny ultrabook charakteryzuję się przede wszystkim wytrzymałością, za którą odpowiada aluminiowa obudowa. To wszystko sprawia, że cała konstrukcja jest zarówno niesamowicie sztywna, jak i atrakcyjna dla oka.

  1. Ekran dotykowy

Powszechnie ekran dotykowy stosowany jest głównie w telefonach i tabletach. Większość producentów zdecydowała się również zastosować takie rozwiązanie w przypadku ultrabooków. Jeśli dodamy do tego mały rozmiar i dużą przestrzeń roboczą, to obsługa takiego urządzenia staję się niebywale łatwa i przyjemna.

Mamy nadzieję, że choć trochę przekonaliśmy Cię do tego, że ultrabook to urządzenie idealnie nadające zarówno do pracy, jak i rozrywki z każdego miejsca na ziemi. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, to zachęcamy, abyś zapoznał się z modelami dostępnymi w Naszej ofercie, które swoją drogą zostały ostatnio, dość mocno przecenione.