Rozwój technologii sprawił, że praktycznie nie wyobrażamy sobie obecnie życia bez komputera. Urządzenie, niekiedy kojarzone z uzależnieniem, pomaga również w nauce zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przekonajmy się zatem, w jaki sposó, komputer pomaga w nauce!

 

  1. Komputer bawi i uczy 

Artykuł zaczniemy od czegoś, co z pewnością ucieszy wszystkich zagorzałych hobbystów gier komputerowych, którzy chcieliby połączyć swoją pasję z nauką. W Internecie znajdziecie multum tytułów, których głównym motywem jest nauka. Warto tutaj wspomnieć choćby o Rabbids Coding – czyli darmowej grze od giganta z branży – Ubisoft. W grze wcielamy się w zabawne króliki, które przez swoją niefortunność, przewróciły statek kosmiczny do góry nogami, a Twoim zadaniem, za pomocą bloków kodu jest przywrócenie go do właściwej pozycji. 

 

  1. Nie samym hejtem żyje Internet

Powszechnie przyjęło się, że Internet to miejsce, w którym góruje hejt. Warto jednak wspomnieć o tym, że jest to również skarbnica wiedzy, dzięki której znajdziemy odpowiedź na praktycznie każde, nurtujące Nas pytanie. Nie masz pojęcia czym są logarytmy? Na Youtube znajdziesz setki filmików, wyjaśniających w przystępny sposób dane zagadnienie. A może myślisz o tym, żeby zacząć inwestować na giełdzie, ale nie wiesz, jak zacząć? Z pomocą również przychodzi Internet i blogi mówiące o inwestycjach.  

 

  1. Komputer – czyli ratunek dla Twojego portfela

Wyobraźmy sobie taką sytuację – strasznie chcesz nauczyć się j. hiszpańskiego, więc postanawiasz zapisać się na pół-roczny kurs, który miesięcznie kosztuje 180 zł. Po upływie 6 miesięcy kończysz kurs, jednak nie masz możliwości, aby kontynuować kurs (brak funduszy, wyjazd na studia, cokolwiek). I tu z pomocą znowu przychodzi Ci komputer i Internet. Youtube, darmowe kursy online, blogi, radio i wiele, wiele innych źródeł, z którymi na spokojnie możemy kontynuować naszą przygodę z językiem nie tracąc przy tym ani grosza.  

 

  1. Taki mały, taki duży może uczyć się 

Komputer, wbrew pozorom, to nie tylko urządzenie, z którego efektywnie mogą korzystać wyłącznie ludzie młodzi. Osoby reprezentujące tzw. Pokolenie Baby Boomers, którzy nie mieli takich możliwości, równie dobrze mogą wykorzystać komputer w celach edukacyjnych. Nawet opanowanie podstaw programu Microsoft Word czy Excel, to już spory sukces, nie wspominając o opanowaniu np. Nowego języka. 

 

  1. Zaoszczędź czas, ucząc się z domu

Nie oszukujmy się – jesteśmy narodem, który żyję w pędzie, stresie i wiecznie nie ma na nic czasu. Kolejne spotkanie biznesowe, praca do późnych godzin i wiele innych czynników sprawiają, że nie mamy czasu na rozwój osobisty. Komputer natomiast pozwala nam uczyć się praktycznie z każdego miejsca na Ziemi o każdej porze dnia i nocy. Dojeżdżasz do pracy autobusem? Czemu by nie wykorzystać tych 30 minut na naukę? Możliwości jest wiele i tylko od Nas zależy, w jaki sposób je wykorzystamy. 

 

Tym sposobem dotarliśmy do końca naszego artykułu. W ramach podsumowania warto wspomnieć o tym, że komputer to potężne narzędzie, które oferuję multum możliwości, jednak pamiętajmy, aby korzystać z niego z rozsądkiem. Kontrolujmy nasze pociechy podczas zabawy z komputerem, ponieważ w sieci czai się sporo „hejterów”, którzy mogą mocno namieszać w psychice Naszego dziecka.